Czym jest kombajn kosmetyczny i dlaczego warto go mieć?Profesjonalny gabinet kosmetyczny wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu do zabiegów. Peeling kawitacyjny, ultradźwięki, mezoterapia – to tylko niektóre z nich. Zamiast wielu urządzeń, warto wybrać kombajn kosmetyczny. Jaką korzyść przyniesie takie rozwiązanie w Twoim salonie?

W poszukiwaniu przestrzeni - czym jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny to zaawansowane urządzenie, które pozwala na wykonywane różnych zabiegów. To alternatywa dla pojedynczych sprzętów dedykowanych poszczególnym zabiegom, dzięki której oszczędzisz miejsce w swoim salonie. W zależności od modelu, kombajn kosmetyczny może mieć od 4 do nawet kilkunastu różnych funkcji.

Najprostszy kombajn 4 w 1 umożliwia profesjonalne wykonanie peelingu kawitacyjnego, ultradźwięków, mikrodermabrazji oraz zabiegu młotkiem hot/cold. To dobry wybór na start dla niewielkich gabinetów kosmetycznych. Zajmuje mało miejsca, prezentuje się estetycznie, a zapewniany przez urządzenie zakres zabiegów zwykle zaspokaja potrzeby klientek i klientów niewielkich salonów.

Na stronie https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/ znajdziesz zarówno małe urządzenia, jak i zaawansowane, wielofunkcyjne kombajny, pozwalające na wykonanie nawet kilkunastu różnych zabiegów kosmetycznych oraz z zakresu medycyny estetycznej. Zestaw głowic pozwala na wykonanie m.in. mezoterapii bezigłowej, galwanizacji dwubiegunowej, mikrodermabrazji diamentowej, dermomasażu, liposukcji ultradźwiękowej, oksybrazji z wyjściem na infuzję tlenową itp.

Przewaga kombajnu nad pojedynczymi urządzeniami

Oszczędność miejsca to nie jedyna zaleta posiadania kombajnu kosmetycznego w gabinecie. Inną, ważną zaletą tego rozwiązania jest krótki czas szkolenia. Tak naprawdę po zakupie kombajnu trzeba nauczyć się obsługi tylko jednego urządzenia. Znacząco skraca to czas przygotowywania np. nowych pracowników do wykonywania swoich obowiązków.

Ważną kwestią jest też estetyka. Wielofunkcyjne urządzenie prezentuje się profesjonalnie i wpisuje w minimalistyczny, niezagracony styl przestrzeni salonu kosmetycznego. Znacząco też podnosi ergonomię pracy – kosmetyczka nie musi zastanawiać się, gdzie akurat stoi konkretne urządzenie, ponieważ wszystko ma w jednym miejscu. Odchodzi też problem plączących się kabli i konieczności przepinania sprzętu w gniazdkach.

Świadoma inwestycja na lata

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombajnu kosmetycznego? Przede wszystkim na jakość urządzenia. Jeśli zostało wyprodukowane w Polsce z komponentów europejskich, zawsze masz pewność dostępności podzespołów. Taki zakup stanie się inwestycją na wiele lat. Kolejną ważną kwestią jest prostota obsługa. Nowoczesne kombajny kosmetyczne wyróżniają się intuicyjnym menu. To znacznie ułatwia pracę specjalistów i przyśpiesza cały proces.

W zależności od funkcji i dostępnych zabiegów, ceny kombajnów kosmetycznych zaczynają się od 5 tys., a kończą nawet na 26 tys. zł. Oczywiście nie każdy gabinet potrzebuje najdroższego sprzętu. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, kombajn kosmetyczny z pewnością okaże się optymalnym wyborem dla Twojego salonu.