Jak stworzyć dobry sklep internetowy?Tworzenie profesjonalnych stron internetowych to proces, w który najczęściej zaangażowanych jest wielu specjalistów. Począwszy od designera, przez grafika i webmastera do specjalisty z dziedziny marketingu internetowego. Ich zadaniem jest stworzenie przyjaznego dla użytkownika projektu sklepu internetowego. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu takiego sklepu? Warto rozważyć agencję, która zapewnia sprawne tworzenie sklepów internetowych Bydgoszcz, przy uwzględnieniu najważniejszych elementów.

Atrakcyjność strony

Profesjonalne wykonanie strony internetowej, a co za tym idzie proces, w którym powstaje nasza strona internetowa, to nie tylko udostępnienie jej użytkownikom. W dzisiejszych czasach strona internetowa pełni rolę wizytówki, a jej atrakcyjność wpływa na postrzeganie firmy. W dobie zakupów online strona internetowa czy media społecznościowe przedsiębiorstwa to dla większości użytkowników jedyne miejsca styku z firmą. Dlatego tak ważne jest utrzymanie dobrego pierwszego wrażenia, a następnie właściwego doświadczenia użytkownika z witryną. To nie tylko poprawia sprzedaż, ale także buduje markę firmy na wiele lat.

Użyteczność sklepu

Wraz z rozwojem Internetu rośnie również stopień skomplikowania sklepów internetowych. Pierwsze sklepy internetowe powstałe blisko 30 lat temu miały głównie tekst i minimalistyczną grafikę, służąc głównie celom informacyjnym. W ciągu trzech dekad, które minęły od tego czasu, zmieniła się technologia, design i podejście do zawartości serwisu. Na bazie tych zmian rozwinęły się strony internetowe, które zaczęły oferować coś więcej niż tylko informacje.

Z ich pomocą można również sprawdzić pogodę, porozmawiać z innymi użytkownikami, spędzić czas grając w przeglądarce, a także dokonać zakupów – jeśli strona pełni funkcję sklepu. W centrum tych zmian znalazł się użytkownik, którego często pomijano w procesie tworzenia serwisu na rzecz ciekawego designu czy innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Konsekwencją takich działań był naturalny odpływ użytkowników, którzy po prostu nie mogli korzystać z serwisów lub serwisów, które były nieintuicyjne i niefunkcjonalne. Warto pamiętać, że to użytkownik, a nie treść czy unikalny design serwisu, decyduje o tym, czy kupi produkt, czy też przejdzie do konkurencji, która jest „odległa” o kilka kliknięć i tam dokona zakupów.

Dlatego tak ważne jest uwzględnienie użytkownika i jego potrzeb oraz użyteczności serwisu, co jest gwarancją prostego, intuicyjnego systemu nauki, który pozwoli osiągnąć zamierzony przez Twoją firmę cel. Jednym ze sposobów projektowania stron internetowych wykorzystywanym w Agencji SITAB jest metoda projektowa zorientowana na użytkownika. Polega na tworzeniu stron internetowych zorientowanych na użytkownika i jego komfort stawia ponad wszystkie inne elementy. Na każdym etapie tworzenia serwisu nasi specjaliści starają się dostosować serwis do potrzeb użytkownika, a nie odwrotnie. W tym celu wykorzystują dostępne dane, aby odpowiedzieć na niektóre z najważniejszych pytań:

  • Kim są użytkownicy serwisu?
  • Jakie są ich potrzeby?
  • Jakie są ich ograniczenia?
  • Jaki jest cel serwisu i jakie są cele użytkowników odwiedzających serwis?

Odpowiedzi na te pytania składają się na projekt serwisu mierzony wysoką wydajnością, wydajnością i satysfakcją z korzystania z serwisu.