Dlaczego masaż leczniczy jest najlepszym sposobem na pozbycie się stresuZestresowany? Spięty? Przepracowany? Kiedy nieustannie doprowadzamy nasze ciała do granic fizycznych i psychicznych, nic dziwnego, że stres jest główną przyczyną niepokoju w miejscu pracy. Wszyscy możemy się zgodzić, że stres jest negatywną siłą w naszym życiu. To właśnie on sprawia, że staramy się być lepsi i osiągać więcej w życiu, ale kiedy stres staje się przytłaczający, może mieć poważne negatywne skutki dla naszego zdrowia i samopoczucia. Na szczęście dla nas, istnieje wiele sposobów na złagodzenie stresu bez podejmowania drastycznych środków, w tym rozpoczęcie rutyny masażu terapeutycznego. Chociaż może nie brzmi to jak najbardziej ekscytujący sposób na pozbycie się stresu, istnieją niezliczone korzyści z dodania tej prostej rutyny do swojego codziennego życia.

Co to jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy to manualna metoda leczenia i zarządzania ciałem, która może być stosowana w leczeniu szerokiego zakresu problemów zdrowotnych, w tym stresu. Ważne jest, aby pamiętać, że masaż nie jest tym samym, co zabieg w spa, ponieważ nie zawiera żadnych dodatkowych zabiegów ani zapachów.

  • Masaż leczniczy to po prostu wywieranie nacisku na ciało za pomocą rąk lub palców w celu zmniejszenia stresu, zwiększenia przepływu krwi i pomocy w rozluźnieniu mięśni.
  • Rodzaj masażu, który zdecydujesz się uzyskać powinien zależeć od tego, co masz nadzieję osiągnąć z doświadczenia.
  • Istnieje wiele różnych rodzajów masaży, w tym relaksacyjny, sportowy, tkanka głęboka, drenaż limfatyczny, akupresura, gorące kamienie, punkt spustowy i myofascial release.

Korzyści z masażu leczniczego

Kiedy jesteś zestresowany, twoje ciało produkuje kortyzol, hormon, który sprawia, że czujemy się czujni i gotowi do podjęcia świata. Z czasem nadmierny poziom kortyzolu może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak niepokój, przyrost wagi, zmęczenie, a nawet depresja. Masaż jest doskonałym sposobem na obniżenie poziomu kortyzolu i zapewnienie organizmowi przerwy, której potrzebuje. Jeśli jesteś jednym z milionów ludzi, którzy zmagają się z bezsennością, masaż może pomóc Ci uzyskać kilka bardzo potrzebnych shut-eye. Masaże są związane z poprawą snu, nastroju i relaksu, czyli trzema najczęstszymi problemami związanymi z bezsennością. Słabe krążenie jest związane z problemami z nastrojem, zmęczeniem, a nawet bólem w ciele. Na szczęście masaż jest świetnym sposobem na poprawę krążenia i upewnienie się, że całe ciało otrzymuje przepływ krwi, którego potrzebuje. Wszyscy doświadczamy bólu od czasu do czasu, i chociaż rzadko jest to przyjemne, masaż jest świetnym sposobem na złagodzenie tego bólu i uwolnienie napięcia w mięśniach.