Jak poradzić sobie z dziećmi które nie chcą spaćIstnieje wiele sposobów radzenia sobie z dziećmi, które nie pozwalają ci spać. Możesz ustawić godziny snu dla całej rodziny, rozpocząć rutynę, pozwolić swoim dzieciom pomóc zrobić obiad, przejść na dietę cyfrową, nie ulegać marudzeniu i naggingowi, i zablokować je z pokoju (tymczasowo). Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz w stanie uzyskać sen, którego potrzebujesz i na który zasługujesz. A kiedy twoje dzieci zobaczą, że dostajesz wystarczająco dużo snu, najprawdopodobniej zaczną pozwalać ci spać ponownie, zbyt.

Przejdź na dietę cyfrową

Dzieci dzisiaj są często bardziej połączone niż ludzie, z którymi są. Ze wszystkimi nowymi i ekscytującymi technologiami pływającymi wokół, może być trudno utrzymać swoje dzieci skupione na tym, co powinny robić. Dlatego tak ważne jest, aby przejść na cyfrową dietę z dziećmi.

  • Oznacza to, że w ciągu tygodnia są godziny, w których dzieci nie mogą korzystać ze swoich urządzeń. Niech dzieci wiedzą, że nie wystarczy po prostu wyłączyć urządzenia. Trzeba aktywnie zabrać im urządzenia i umieścić je gdzieś poza zasięgiem wzroku i ręki.
  • Załóżmy, że chcesz spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi. Ustawiasz dietę cyfrową i mówisz swoim dzieciom, że cała rodzina przechodzi na dietę cyfrową od 19:00 do 21:00 w każdą środę wieczorem. Po zakończeniu diety cyfrowej nie ma potrzeby podnoszenia urządzeń i odkładania ich ponownie.
  • Dieta cyfrowa jest tylko na określony czas i gotowe! Nie trzeba zaczynać nowej w następnym tygodniu.

Nie poddawaj się marudzeniu i zrzędzeniu

Nieważne w jakim wieku są twoje dzieci, zawsze będą marudzić i zrzędzić. Nie da się od tego uciec, ale jest sposób, żeby to zminimalizować. Jeśli twoje dzieci marudzą i nagabują cię, abyś pozwolił im coś zrobić, nie poddawaj się. Jesteś ich rodzicem, więc twoim zadaniem jest powiedzieć "nie", gdy jest to konieczne. Niektóre dzieci będą próbowały zwrócić na siebie uwagę marudząc i zrzędząc. Jeśli tak się stanie, nie poddawaj się i pozwól im robić to, co chcą. Nie poddawaj się marudzeniu i zrzędzeniu, ponieważ może to ostatecznie doprowadzić do cyklu zachowań, który trudno przerwać. Jeśli pozwolisz swoim dzieciom marudzić i nagabywać cię do pozwalania im na coś, mogą to zrobić ponownie następnym razem, gdy chcą coś zrobić, a ty mówisz nie. Kiedy już poddasz się marudzeniu i zrzędzeniu, wyślesz swoim dzieciom wiadomość, że to dobry sposób, by dostać to, czego chcą. Zanim się zorientujesz, masz dziecko, które marudzi i zrzędzi przez cały czas.