5 oznak niskiego poziomu potasu, które musisz znaćMożesz tego nie wiedzieć, ale Twój organizm potrzebuje potasu do funkcjonowania. Ten niezbędny minerał znajduje się w prawie wszystkich pokarmach, z wyjątkiem surowych słodkich ziemniaków, soi i kawy. W rzeczywistości, niektóre badania wykazały, że Amerykanie nie otrzymują wystarczającej ilości potasu; według CDC, średnio dostarczamy tylko około 3300 mg dziennie. To znacznie poniżej zalecanego dziennego spożycia 4700 mg dla dorosłych. Na szczęście istnieje 5 oznak niskiego poziomu potasu, na które możesz zwrócić uwagę, abyś mógł jak najszybciej podjąć działania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, co oznacza, że masz niski poziom potasu i co możesz z tym zrobić.

Co oznacza niski poziom potasu?

Potas to elektrolit, który jest kluczowy dla funkcjonowania mięśni i nerwów, równowagi płynów i regulacji ciśnienia krwi. Bierze również udział w wytwarzaniu energii ze źródła paliwa Twojego organizmu - węglowodanów. Innymi słowy, potas jest niezbędny dla wszystkich funkcji organizmu.

Jeśli masz niski poziom potasu, prawdopodobnie doświadczysz niektórych z tych objawów:

  • Ból mięśni i stawów - Niedobory potasu są związane ze skurczami i spazmami mięśni, a także bólem stawów.
  • Słabe trawienie - Gdy przewód pokarmowy nie otrzymuje wystarczającej ilości potasu, może to mieć negatywny wpływ na zdolność do rozkładania i wchłaniania składników odżywczych.
  • Zły nastrój - Niedobór potasu jest związany z niepokojem, zmęczeniem i wahaniami nastroju. Dzieje się tak, ponieważ jest on kluczowy dla produkcji serotoniny, hormonu, który reguluje nasz nastrój.
  • Słaba regulacja ciśnienia krwi - Kiedy poziom potasu jest zbyt niski, nerki zatrzymują wodę, powodując zmniejszenie objętości krwi. Może to skutkować wzrostem ciśnienia krwi.
  • Zwiększone ryzyko osłabienia mięśni - Kiedy twoje mięśnie nie mają wystarczającej ilości potasu, mogą stać się słabe, skurczyć się i spazmować.

5 Znaków, że możesz mieć niski poziom potasu

Niedobory potasu są związane ze skurczami i spazmami mięśni, a także bólem stawów. Niedobór potasu został powiązany z niepokojem, zmęczeniem i wahaniami nastroju. Dzieje się tak, ponieważ jest on kluczowy dla produkcji serotoniny, hormonu, który reguluje nasz nastrój. Kiedy poziom potasu jest zbyt niski, nerki zatrzymują wodę, powodując zmniejszenie objętości krwi. Może to skutkować wzrostem ciśnienia krwi. Kiedy twoje mięśnie nie mają wystarczającej ilości potasu, mogą stać się słabe, skurczyć się i spazmować.