Co to jest koloroterapia? Jak działa i jakie są jej zalety?Spójrzmy prawdzie w oczy: każdy z nas miewa takie dni, kiedy czuje się wyczerpany. Może poprzedniej nocy nie spałeś zbyt długo, a może jesteś pochłonięty czymś w pracy lub w szkole. Niezależnie od przyczyny, Twój poziom energii spadł i nie potrafisz go przywrócić do normalnego stanu. W tym miejscu z pomocą przychodzi koloroterapia. Ten rodzaj terapii obejmuje techniki, które wykorzystują kolorowe światło do leczenia i relaksacji. Nie jest to bynajmniej nowa praktyka - w rzeczywistości sięga ona czasów starożytnych Egipcjan i Greków, którzy używali różnych odcieni światła, aby ukoić swoje zmysły. W tym artykule dowiesz się, jak działa koloroterapia i jakie przynosi korzyści, a także w jaki sposób możesz włączyć tę praktykę do swojego codziennego życia, aby znów poczuć się jak najlepiej.

Czym jest koloroterapia?

Koloroterapia jest praktyką polegającą na wykorzystaniu kolorowego światła w celu poprawy samopoczucia i leczenia. Terapia ta znana jest od wieków i stosowana jest w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. Jeśli chodzi o koloroterapię, często uważa się, że najbardziej energetyzującym kolorem jest czerwony. Niebieski jest uważany za kolor najbardziej uspokajający, a zielony za kolor równoważący. Kolory te można wykorzystać do promowania uczucia odprężenia, zmniejszenia stresu i poprawy nastroju.

Jak działa terapia kolorami?

Ludzkie ciało składa się z energii, a ta wibruje z różną częstotliwością, dlatego właśnie terapia kolorami działa. Każdy kolor ma swoją częstotliwość i wibrację, która może być absorbowana przez ciało. Może to wpłynąć na układ nerwowy, chemię mózgu i poziom energii. Najbardziej podstawowym sposobem korzystania z koloroterapii jest wybranie koloru, a następnie znalezienie sposobu na odcięcie się od wszystkiego innego. Można to zrobić poprzez noszenie kolorowej odzieży lub siedzenie przed kolorowym światłem (np. lampą).

Jak stosować koloroterapię w życiu codziennym

Stosowanie koloroterapii w życiu codziennym jest proste. Po pierwsze, wybierz kolor światła, na którym chcesz się skupić. Następnie spróbuj odciąć się od wszystkiego innego, co znajduje się wokół Ciebie. Można to zrobić, zakładając kolorową odzież lub siedząc przed kolorowym światłem. Jeśli nosisz kolorowy strój, upewnij się, że jest Ci w nim wygodnie. Jeśli siedzisz przed kolorowym światłem, upewnij się, że nie jest ono zbyt jasne.