Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę kamperemCzasami zbyt ciasny pokój, ciągłe odkładanie planów na przyszłość, praca po godzinach, codzienny stress i presje czasu sprawiają, że czegoś takiego jak wycieczka kamperem wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ daje możliwość odpoczynku i poznania nowych osób. Wycieczka kamperem to dobry sposób zatrzymania się i wewnątrz siebie. To fantastyczna okazja do poznania nowych ludzi, osobowości i wrażliwości. Poza tym daje nam okazję do odkrycia swojego regionu pod innymi warunkami. Karkonosze lub góry Beskidu Wyspowego – ile mamy preferencji?

Wycieczka kamperem - co z tego będziesz miał?

Wycieczka kamperem może być świetnym sposobem na podróżowanie i odkrywanie świata. Jest tania, ekologiczna i pozwala naprawdę poznać dane miejsce. W zależności od tego, jak długo przebywa się w jednym miejscu i jak dużo zwiedza się w każdym z nich, wyprawa kamperem może trwać kilka dni, kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem kamperem, musisz pamiętać o kilku rzeczach przed wyjazdem.

Jaki rodzaj kampera wybrać?

Kamper to pojazd z przedziałem mieszkalnym wbudowanym w tylną część pojazdu lub tył furgonetki. Przedział mieszkalny może być otwarty lub zamknięty, z regulacją temperatury, samodzielny (z toaletą, prysznicem, aneksem kuchennym, łóżkiem lub łóżkami itp. Pojazd może być wyposażony w silnik, skrzynię biegów i osie napędowe. Pojazdy na kołach mogą być również montowane na przyczepach bez kół. Pojazdy turystyczne są zazwyczaj budowane w taki sposób, aby można je było holować za innym pojazdem (samochód holowniczy). Najbardziej rozpowszechnionym typem kampera jest kamper wysuwany lub namiotowy.

Wymagania, które muszą być spełnione przez kampera podczas podróży

Zdolność do przewożenia wszystkiego, co będzie potrzebne w podróży. - Musi być w stanie przewieźć wszystkich pasażerów. Musi być odporny na warunki (deszcz, śnieg), które będą panować podczas wycieczki. Musi być łatwy w utrzymaniu i naprawie. - Musi być wygodny w czasie podróży. - Musi być w stanie przewieźć cały niezbędny sprzęt. Musi mieć możliwość przewiezienia całego niezbędnego wyposażenia.